| Smith17 a întrebat:

Daca dau print screen si vreau sa salvezi imaginea. Dc nu pot sa o salvez in paint?thinking

4 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Depinde ce fel de imagine vrei sa salvezi. De exemplu daca dai print screen la un video, window sau full screen, o sa iti salveze o imagine neagra, din cauza decodoarelor. Normal dupa ce-i dai print screen, merge in paint cu ctrl+v, asta daca nu mai copiezi ceva intre timp. Bafta!

| princesSheart a răspuns:

Uite-te la edit si ai acolo paste sau insereaza.dai pe ala si dupa aia o sa-ti apara impaginea aia cre vrei tu sa o salvezi. dupa aia dai save sau save as si gata big grin fundita?

| David13 a răspuns:

Pai cand termini imaginea dai sus intr-un colt la "file" si daca nu merge la "save" dai pe "save as" si iti alegi un folderi sau creezi unul.
Dupa aceea intri in folderul ala si poti sa printezi imaginea si o ai si salvata.
Daca merge, funda big grin

| andreea_1654 a răspuns:

Pai dai copii pe imagine dupa aceaa o salvezi pe eran. dupa asta deschizi paint. dupa asta dai copii pe poza si paste in pain si gata! funda big grin?