| Stefan_Tudor_1998 a întrebat:

Daca de exemplu eu am avut pe primul semestru media la chimie 5 si sa zicem ca pe al 2 lea imi iese media 4 si media generala la chimie o sa fie 4.50, inseamna ca am ramas corigent si trebuie sa dau corigenta in vara sau nu e asa?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numai media semestriala se rotunjeste cu 0, 50 puncte in favoarea elevelului, cea anuala nu se mai rotunjeste. Asa fiind va trebui sa ai si pe semestrul 2 cel putin media 5, altfel ramai corigent.

| BiuL a răspuns:

Dap, esti corigent. AI timp destul sa iti scoti media pe semestrul asta, pune mana si invata.

| Stefan_Tudor_1998 explică (pentru BiuL):

Mersi, asa o sa si fac!

| Deliiiia a răspuns:

Da, vei ramane corigent. Totusi, examenul de corigenta nu e foarte greu.

| Ana_9408 a răspuns:

Da, trebuie sa iti iasa 5 fix ca sa nu ramai corigent, daca pe primul semestru ti-a iesit 5 pe asta trebuie sa iti iasa cel putin 5. Sorry sad