| Ninaa a întrebat:

Daca esti blogger castigi bani? cum?

Răspuns Câştigător
| TheLaw a răspuns:

Uite-te la raspunsul meu. Apoi uite-te pe blogul ei pe dreapta.
Sunt sponsori. Reclame.

Bafta!

8 răspunsuri:
| Flaviucu a răspuns:

Castigi doar daca ai un domeniu cumparat+host, pana sa ajungi sa-ti iasa ceva bani dintr-un blog dureaza cateva luni bune, si depinde despre ce e blog-ul.

Răspuns utilizator avertizat
| Flaviucu a răspuns (pentru Ninaa):

Da, poti, prin metoda reclamelor pe blog. Dar ca sa vina o firma la tine ca sa ii faci reclama la un site, link, adscene, trebuie sa ai multi vizitatori, de aia dureaza cateva luni bune pana te dezvolti. Daca vrei te ajut eu cu reclame pe cateva site-uri pentru inceput, adica schimb de banner.

Răspuns utilizator avertizat
| Flaviucu a răspuns (pentru Ninaa):

Cum zice @TheLaw happy RECLAME, RECLAME, RECLME. Ea ca sa puna o reclama pe blog-ul ei, cere bani. Si tot asahappy Cu cat e mai dezvoltat blog-ul poti sa ceri mai multi bani pentru o reclama sau un link redirectionat.

Răspuns utilizator avertizat
| TheLaw a răspuns (pentru Ninaa):

In principiu asta ar fi.
Dar cred ca sunt si alte modalitati...

| TheLaw a răspuns (pentru Ninaa):

Uite-te la raspunsul meu. Apoi uite-te pe blogul ei pe dreapta.
Sunt sponsori. Reclame.

Bafta!

| TheLaw a răspuns:

Sunt diverse metode.
Iata 5 dintre acestea:
1. Google Adsense
2. Afiliere
3. Articole sponsorizate
4. Vanzare de Linkuri
5. Crearea unui produs propriu

Sursa: http://blog-seo.ro/......logul-tau/

Bafta in continuare!