| GolopențaAdrian a întrebat:

Daca imi iau windows 10 o sa-mi mearga mai multe jocuri mai noi?

50 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Daca nu ai vreun program care musai e sa ruleze pe 7, merita sa incerci 10. Arata ca un rahat, dar in afara de asta, functional e foarte ok.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru KodrutZ):

Tot la 7 ramanlaughing)

| GolopențaAdrian explică (pentru AntoniSoulesOne):

Eu aleg 10 si raman la 10 si daca cumva o sa am probleme o sa revin la 7.IL iau acum cat mai e gratis si daca va fi vorba de probleme o sa revin

| GolopențaAdrian explică (pentru KodrutZ):

La mine a fost compatibil cand l-am luat mai demult

| Skifer a răspuns:

Nu conteaza windows-ul. Daca ai badoc bun, cu orice windows de la 7 in sus ai putea juca mai toate jocurile.

| George9013 a răspuns:

Depinde ce proprietati ai pe PC

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu conteaza windowsul.

| GolopențaAdrian explică (pentru DoarBogdan):

De mers imi merge cam ca windows 7

| GolopențaAdrian explică (pentru AntoniSoulesOne):

Gata am windows 10 si merge cam ca win7 dar bineinteles cum e mai avansat merge putin mai greu

| GolopențaAdrian explică (pentru George9013):

Le-am scris la un raspuns la aceasta intrebare

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand ca un Windows mai nou pe un PC mai vechi nu face bine. PC-ul vechi nu este adaptat la noul Windows. In al 2-lea rand ca Windows 10 este facut sa nu accepte jocurile piratate. Daca te prinde ti-l blocheaza.

| GolopențaAdrian explică (pentru Salontanul):

SI care jocuri sunt piratate?

| GolopențaAdrian explică (pentru Salontanul):

Pai al meu nu e vechi si imi merge windows 10 ca il am

| alexandrualind a răspuns:

Da.Nou este ceva pe nume store unde chiar si Hill climb racing merge.Care pana inainte sa apara windows 10 era doar pe tableta/smartphone.

| GolopențaAdrian explică (pentru alexandrualind):

Da de asta l-am vrut windows 10 ca are xbox si pot juca jocuri de android

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Alea pe care nu le-ai cumparat cu licenta din magazin sau de pe net.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Si crezi ca merge la parametrii optimi?

| GolopențaAdrian explică (pentru Salontanul):

AM revenit la 7 ca ii mai fain

| untu a răspuns:

Toate jocurile merg pe sistemul windows 7 numai pe calculatoarele cu suport gaming!(adica calculatoare si laptopuri dedicate pentru jocuri si internet)

| cipimoga a răspuns:

Nu știu ce sa zic legat de windows 10 depinde de jocuri