| brokxy a întrebat:

Daca nu mai poti avea grija de niste caini ii poti da la adapost? Dar sa zicem daca i-as da ii eutanasiaza?

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Mai bine îi dai unor prieteni! La adăpost sunt eutanasiați doar câinii bătrâni și cei bolnavi, dar cei sănătoși după ce îi sterilizează îi mai țin o perioadă apoi îi încarcă în mașină și îi aruncă în stradă.

| Yuoia a răspuns:

Ii poti duce. Ii vor da spre adoptie.

| alinabucataru98 a răspuns:

Salut. Probabil nu o sa ii eutanasieze, dar adaposturile sunt spatii oribile pentru animale oricum. Eu zic intai sa dai un anunt si sa vezi daca ii poți da altcuiva

| Fatadinlabirint a răspuns:

Mai bine ii dai cuiva care poate avea grija de ei. La adăpost vor fi ținuți flămânzi și lăsați să moară. Asta e adevarul din adăposturi, cum e și în orfelinate. Pune pe olx de exemplu ca dai spre adopție și pui orașul din care ești. Găsești un stăpân bun, care sa îi iubească și să îi hrănească