| razvan3392 a întrebat:

Buna tpu.Am si eu o intrebare.Eu am o catea la tara si a fatat 7 puisori si nu am ce face cu ei. Eu sunt din Baia Mare, dar nu am cum sa am grija de ei. Nu stiti vreun adapost de caini unde as putea sa ii donez.Va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În adăposturile de stat vor fi eutanasiați (deci, uciși) după 7 zile, dacă nu sunt adoptați. sad Și nu vor fi...
În schimb, la țară, mulți vor câini, poți întreba printre vecini. Copiii iubesc cățeii.
Dacă abia i-a fătat, nu-i poți lua de lângă mama lor.

| Horus35 a răspuns:

În primele luni de viață sunt hrăniți exclusiv cu lapte matern așa că nu ai cum să îi despărți de mamă momentan. Între tip caută-le o casă, poate Reușești să păstrezi 1-2. Dacă nu îți mai dorești căței poți apela la un medic care să sterilizeze cățelușa. Când vine vorba de asta unele adăposturi oferă gratis acest serviciu. În zona mea (Cernavodă) există un adăpost care castrează gratuit, poate găsești ceva asemănător și acolo.

| Anonim1447799 a răspuns:

In adăposturi după 7 zile îi eutanasiază, încearcă sa pui un anunț pe OLX, poate își vor găsii o familie