| king997 a întrebat:

Daca Pc.ul isi da restart automat..cand il aprind la cateva secunde. poate fi din cauza ca sursa nu face fata?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca este ars ventilatorul de sursa, calculatorul in cele mai multe cazuri merge, in acest caz, trebuie sa simti un miros de ars, ori la spatele calculatorului nu iese un flux de aer din sursa.

Problema ta poate sa fie de la un virus ori lipsa pastei termoconductoare uscata de la procesor.

Pentru a verifica daca este de la un virus, restarteaza sistemul, si apasa repetat tasta F8, si alege Safe mod, din sagetile sus ori jos, apoi confirma dand click pe Yes, cand o sa te intrebe.
Daca iti ramane aprins, atunci este vorba de un virus, sa-l poti sterge, descarca Combo Fix de aici, http://www.bleepingcomputer.com/download/anti-virus/combofix

Si tot ce trebuie sa faci, este sa confirmi cu Yes de fiecare data cand intreaba, in rest, sterge singur.

Daca si in safe mod, calculatorul se stinge, apeleaza la cineva sa-ti curete unitatea de praf si sa-ti schimbe pasta termoconductoare.

| mat31new a răspuns:

Daca pc-ul nu este nou nu e de la sursa, s-a ars ventilatorul de la procesor iar ca sa porneasca windows-ul procesorul este mai solicitat si se incalzeste iar ventilatorul nu il raceste astfel ca placa de baza nu lasa procesorul sa proceseze si asa ca restarteaza pc-ul.

| PuTTy a răspuns:

Am avut aceeasi problema daca iti apare cumva si o chestie albastra cu scrisul alb insemna ca ai Biosu Busit rau ^_^ nu stiu cum se poate rezolva sad dar incearca sa instalezi windwosu iar happy sau du-te La START Click 2 pe my Computer dai Propietati dai la advance si dupa Startup and recovery acolo te uiti sa fie debifat Aumatocali restartwinking sper ca ti'am fost de ajutor big grin funda?

| 123131 a răspuns:

Ar mai putea fi si de la windows.Si mie mi s-a intamplat la fel si a fost de vina windowsul

| 123131 a răspuns:

Poate sa fie cel mai sigur de la windows.

| Auras333 a răspuns:

Eu am patit asa trebuie sa schimbi windowsul si merge dupa aia crede-ma