| Kolors a întrebat:

Daca pun un videoclip pe youtube iar acesta face 1, 000,000 vizualizari voi primi bani de al youtube? Sau cate vizualizari trebuie sa fac ca sa primesc? Nu va faceti griji, n-o sa fac atatea rolling on the floor!

5 răspunsuri:
| Sashavalentine a răspuns:

Ar trebui sa pui un link de download in descriere adf.ly si pentru fiecare click primesti 0, 01 centi happy

| TheRageQuitter a răspuns:

Pai inainte sa faci 1 kk vizualizari pe Youtube, iti trebuie partnership si sa fii de acord cu conditiile lor care stau la baza unui videoclip(aka plagiat sau ma rog).
Nu stiu exact cate vizualizari iti trebuiesc dar cred ca tine de numarul de abonati pe care ii ai?

In orice caz, trebuie sa fii intr-un partnership cu Youtube ca sa ajungi sa primesti bani pe videoclipuile tale.

Răspuns utilizator avertizat
| TheRageQuitter a răspuns (pentru Kolors):

Selena Gomez lucreaza pentru Disney, Justin Beiber a fost incurajat si ajutat de parintii lui sa devina *celebru*. Cand s-a vazut ca era idolatrizat de fetite de 12 ani, Youtube l-a vazut ca pe o baza buna de a-si face reclamele, asa ca l-au facut partener.

Din cate stiu eu cel putin.

| misticals19 a răspuns:

YouTube nu iti va da bani. pentru ce sa iti dea tie bani youtube. vai de capu tau