| Pinkyx a întrebat:

Daca sunt la profilul filologie bilingv engleza as putea sa dau la farmacie la facultate?:d Daca da, m-as descurca cu cunostintele acumulate la acest profil?

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Poti sa dai dar nu cred ca ti-ar fi de ajuns cunostintele acumulate la acest profil, la admitere se da examen la chimie (si poate chiar si la biologie in viitor), cata chimie inveti la profilul la care esti? pentru ca si in facultate baza este tot chimia, bagi la chimie de toate felurile, daca nu ai o baza buna si solida nu o sa faci fata in facultate, chiar daca intri.