| Maximilian_Bute_1997 a întrebat:

sunt clasa a IX-a pe profil filologie bilingv engleza. As vrea sa intreb care sunt cele mai bune domenii in care m-as putea descurca? Care sunt cele mai "banoase" cariere?

4 răspunsuri:
| NuMaContrazice a răspuns:

Traducator sau ghid turistic, stiu pe cineva care este ghid turistic in Maramures si castiga foarte bine, mai mult din bacsis.

| Octa00 a răspuns:

Cred ca cel mai bine se plateste in domeniul afacerilor.Ai putea lucra pentru o firma privata, unde se castiga bine, se primesc prime, etc.

| Anamariaandrei a răspuns:

Du-te la Dreptrolling on the floor)

| Totui0verde a răspuns:

Pai ca traducator se castiga destul de bine din cate stiu eu big grin