| radu29 a întrebat:

Daca sunt student in anul 1 la drept in Galati, pot sa ma transfer din anul 2 la aceeasi facultate, in Bucuresti? Ar fi asta posibil si in cazul in care mi-ar ramane restante?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred. Tu vrei sa accezi la un nivel superior dar nu ai incheiat situatia pe treapta unde te aflii (ma gandesc ca restantele sunt prin neprezentare nu prin descalificarea la acele examene). Du-te la secretariat si intreaba. A venit o noua lege a invatamantului si sunt ceva schimbari.