| dixi9516 a întrebat:

Dau FUNDA pentru celui care ma lamureste intr-o problema. Stiu ca pare mai ciudat, dar mi s-a indoit buletinul chiar in dreptul pozei si arata urat. Ma gandesc ca poate imi va cauza la vreun examen sau asa ceva. Va rog nu ma intrebati cum am reusit, ci doar raspundeti-mi. Ce pot sa fac si cum? E urgent!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Deteriorarea, pierderea sau furtul cartii de identitate sunt motive care justifica cererea de eliberare a unui nou act de identitate.Du-te si fa-ti alta CI --- predand-o pe cea veche si deteriorata nu vei plati amenda.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca CI este deteriorata poti solicita la SPCLEP preschimbarea acesteia.

| R0BERTT a răspuns:

Si eu l-am avut indoit in dreptul pozei, dar am explicat cum s-a intamplat si am fost inteles! Nu am patit nimic.

| ionita00 a răspuns:

Te duci si le explici cum s-a intamplat si poate te vor intelege, bafta. Funda?