| AvalohAlyn a întrebat:

De ce la dentist e asa de scump?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca sa suferi si la buzunar, nu numai la masea tongue

| sierra1 a răspuns:

Se numește jocul/raportul cerere-ofertă

| relian a răspuns:

Nu e asa de scump, depinde ce vrei sa faci.In general curatat, pus o plomba, chestii de genul asta sunt ok ca pret.
Acum daca nu ai avut grija de dinti si ai de pus o galeata de plombe, normal ca suma este mare laughing sau daca ai scos dintii din gura, nu tia pasat si acum vrei implanturi la fel.
Dentistu e scump pentru cei care nu au avut grija de dintii lor.Dar si asa preturile sunt in scadere de cum era sa zic acum 10 ani.Ma refer la operatii, la implanturi si etc.Cu cat un procedeu este facut de cati mai multi dentisti, cu atat pretu va scadea.In viitor stiu si eu peste alti 10 ani sigur preturile vor fi cel putin la jumate fata de acum.Bine stiu, in viitor deja tu cine stie ramai fara dinti laughing dar stai linistit o sa iti pui implanturi, doara sa nu o lungesti prea mult, ca dupa nu o sa ai unde le mai pune nici pe alea laughing

| Începătorul988 a răspuns (pentru relian):

Se pare ca nu stii ce vorbesti. La un cabinet decent o plomba ajunge si la 200lei. Mie pentru a imi sparge puroiul, si a imi face canal prin masea am dat 480ron

| Frank51 a răspuns:

Sunt destul de putini care fac asta, si instrumentele cu care lucreaza sunt destul de costisitoare.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Ca sa castige si ei ceva

| alex15ccc a răspuns:

Sanatatea e scumpa