| silvia_4183 a întrebat:

De ce oare unii considera scoala nefolositoare?

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este vorba despre semidocti care au privit scoala ca pe o povara.In viata s-au descurcat cu furtisaguri, de aceea scoala li se pare inutila.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu consider ca scoala e necesara, indiscutabil conform proverbului''cine are carte are parte''.

| Pho3nix a răspuns:

Ca n-au creier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Din două motive: ori nu au urmat o școală, ori au urmat și nu au găsit un loc de muncă în funcție de pregătirea care o au în urma absolvirii unei forme de învățământ.
În prezent este la modă varianta a doua.
Pa, pa.

| Unstopable a răspuns:

Pai mie mi se pare nefolositoare deoarece .nu stiu. faci liceu. apoi facultate si paoi nu gasesti loc de munca pentru specializarea ta: tu ai diploma de avocat si devii vanzator de mezeluri.nu stiu.eu nu m-am lasat de scoala si nici n-o sa ma las. da nu prea frecventez institutia respectiva, pentru ca consider ca mai bine fac bani pe strada, decat sa invat degeabawinking