| mirunika910 a întrebat:

De ce trebuie ca sefa clasei sa indure atatea critici despre ea?! adica eu sunt sefa clasei mele si am indurat atatea suturi in fund.nu mai pot...chiar nu mai pot.imi spune si mie cineva ce sa fac?
plz. dau o fundita frumoasaa

Răspuns Câştigător
| lazio9 a răspuns:

De ce te-au pus SEFA CLASEI? iti zic eu : pentru ca ai un CARACTER PUTERNIC, ai Valoare fetitzo daca vrei sa nu mai fii vorbeste cu diriginta si gata. iar suturile acelea in fund nu le poate duce oricine intr-un cuvant faptul ca ai ajuns sefa clases. FELICITARI...

3 răspunsuri:
| AlerimxD a răspuns:

Şi eu sunt şefa clasei şi mi se întâmplă acelaşi lucru. Am încercat să vorbesc cu diriginta să nu mai fiu eu, pentru că nu-i pot controla pe colegii mei (dacă profesorii şi părinţii lor nu pot, eu cum aş putea?). Dar nu am reuşit şi cred că singurul lucru pe care pot să îl fac (şi poţi să îl faci) este să nu mai pui la suflet toate lucrurile care ţi se spun! E vina colegilor tăi, nu a ta. Propune să se facă alte alegeri în semestrul următor. Poate vei reuşi să nu mai fi şefa clasei.
Succes. Xoxo.

| mirunika910 explică:

Dar nu mai suport! chiar nu mai pot! si daca voi ceda le dau satisfactie! pentru ca ei vor sa renunt

| Geoo28 a răspuns:

Cel mai bine renunta. spune ca nu esti pregatita. sau nu esti sigura. nu ai timp. si sefa clasei mele indura. chiar foarte multe. nu poti sa faci ceva cu forta.