| Name2 a întrebat:

Sunt reprezentat al consiliului elevilor pentru clasa mea.Mama mea este invatatoare in acea scoala si este in consiliul de administratie.Doamna diriginta spune ca daca eu sunt alesa sefa pe scoala se creaza un conflict de interese.Am citit legea si nu am gasit nimic despre acest lucru. Puteti sa cautati ceva care sa imi spuna ca pot sau nu pot sa fiu reprezentanta clasei mele in consiliu.Nu trebuie neaparat sa fiu sefa dar macar in consiliu.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Are dreptate diriginta.Cu toate ca puteai fi si daca nu era mama ta in consiliul de administratie.Asta numai daca meritai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai mai departe ca poate esti contagioasa.
ti_as spune eu dar n-am nici cea maia vaga idee. oricum tind sa cred ca diriga are dreptate.