| Andrei10101 a întrebat:

E bun procesorul AMD Athlon(tm) XP 2200+, placa video nvidia geforce FX 5200 bus:AGP 8X memorie:128 MB? iar cami cata memorie RAM ar fi una acceptabila? iar daca nu e bun procesorul sau placa cu ce le-as putea inlocui?

Răspuns Câştigător
| bike a răspuns:

Eu zic sa iti cumperi un procesor Intel de la 2 - 2.1 ghz in sus.O placa video ati sau nvidea de 1 gb, memorie ram de cel putin 3 gb(nu ar fi rau sa fie 4 gb).

4 răspunsuri:
| skama18 a răspuns:

Ia-ti un pc nou. uitete putin pe emag.ro si vezi acolo

| NatureSelf a răspuns:

Ai nevoie de cam 2gb rami la asa sistem ca sa-ti mearga totul okay. le poti inlocui normal, dar te coasta mult sa refaci pc-ul in componente. mai bine pui bani deoparte, te multumesti cu ce ai, si mai incolo iti cumperi pc-u nou. Bafta

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei10101 explică:

Ok dupa cate am inteles mai bine iau un pc nou mersi pentru raspunsuri