| catalina1238 a întrebat:

Exista fantomele? Ce sunt? Mersi happy

Răspuns Câştigător
| xBlackB0y a răspuns:

Pai dupa parerea mea eu as spune ca ar exista, adica eu cred in fantome.O fantoma este considerat un spirit sau suflet iesit dintr-o persoana decedata, desi in unele utilizari populare termenul de fantoma este utilizat doar ca aparitii a unor persoane. Deseori fantoma este descrisa ca ceva nematerial si partial transparent, fantomele sunt considerate ca bantuie anumite locatii sau persoane cu care acestea au intrat in contact in timpul vietii sau la moarte. FUNDA?

5 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Chiar dacă nu poți vedea ceva, asta nu înseamnă că acel lucru nu există.
Nu vreau să susțin ideea că există sau nu fantome, există doar ceva straniu, paranormal prin preajma noastră.
Fantoma reprezintă un spirit, spiritul unui om decedat.

| LTAA a răspuns:

Da exista, sunt niste fantezii de speriat copii.

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Nu exista fantome. Exista doar spirite/suflete.

Ex: Atunci cand mori spiritul/sufletul tau se duce in altcineva dar tot esti tu happy. Se numeste reincarnare.

Sper ca te-am ajutat!

| UnNumeCaToateAltele a răspuns:

Nu exista rahaturi dasea, exista doar suflete. E adevarat ca ramanem energii dupa ce murim dar fantome in nici un caz nu exista, nu crede pana nu vezi. Nu s-a dovedit niciunde ca exista fantome cu adevarat, si nici nu se va dovedi. Astea-s facute asa la fel ca si martienii.laughing