| gabi11000 a întrebat:

Exista vreo setare la laptop care imi blocheaza performanta cat timp nu e bagat in priza, cand este bagat in priza imi vene pana la 200 de fps iar cand nu este bagat maxim 60 se blocheaza in 60, si asta se intampla indiferent daca este cu bateria full sau nu. Ce sa fac? Laptop-ul este un Asus tuf fx504ge

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Este normal si n-ai ce-i face, chestia este in firmware si exista cu un scop: bateria nu poate scoate cat cer componentele, ca daca ar face asta, bateria ar tine 15-30 minute.
https://forums.tomsguide.com/......ry.106875/

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este normal sa se intample asa happy Altfel este alimentarea cand este bagat in priza. Nu ai ce sa ii faci.

Incearca sa vezi cealalta parte, cand nu il bagi in priza ai 60, iar cand il bagi ai mai mult happy Ai putea sa limitezi FPS-urile de exemplu la 60 si asa nu o sa mai simti chiar asa mult diferenta, insa... nu te ajuta absolut deloc.

Dar ca raspuns, asa este normal. Numai bine! ^_^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Este in Windows dar si in bios. E in power management cred, cauta in control panel. Si dupa vezi in bios

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Vezi la baterie jos daca ai optinea sa-l dai pe "Best performance" cand nu e la incarcat