| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Fratilor,voi credeti ca exista prin univers,specii nemuritoare? cand ma refer la nemuritoare,gen noi avem meduza,dar eu zic de ceva sa reziste care sa nu moara din cauze de imbatranire ci doar accidente ceva, ce spuneti, exista?

4 răspunsuri:
| Tyberiu2000 a răspuns:

Sincer, mai dă-ne câțiva zeci de ani și noi vom ajunge acea specie din univers. Cel mai probabil, dacă există o specie cu anatomie similară nouă, e posibil ca deja să fi înlăturat această genă care ne îmbătrânește sau poate au găsit ce să adauge la ADN-ur lor ca să nu mai îmbătrânească. În plus, mai există și cazul meduzei de care spuneai tu, în care evoluția a fost responsabilă pentru obținerea "tinereții eterne", deși, am să merg mai mult pe ideea că știința a fost mai mult implicată...

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiGigg a răspuns:

Uite aici un articol de pe national geographic care are 6 cele mai lungi viețuitoare. https://blog.nationalgeographic.org/......d-animals/

Din ce a spus exista ceva animal numit dynastic clam care a trăit sau poate încă trăiește și are 507 ani.

| Atfas a răspuns:

Eu zic ca exista...totul e posibil