| Ramonica5anisori a întrebat:

Credeti ca in viitor vor exista si alte specii de oameni?

19 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Nu stiu cum va evolua viata...asta doar de stilul nostru de viata depinde, pentru ca viata se adapteaza la aproape orice.
PS: Dar sunt sigur ca in trecut au existat giganti, avem dovezi...

| oliviaaa a răspuns:

Da. au existat, exista si vor aparea.

| RAY a răspuns:

Cimpanzeu poate fi clasificata ca fiind o specie din genul homo adica din genul nostru, in viitor cred ca vor aparea multe alte specii dar nu vor vi ca noi oamenii nu isi imagina alte specii ca omul din prezent si specii din genul nostru apropiate de noi genetic, in scimb poate aparea rase noi ca sa apara specie noua trebuie sa facem sex cu alte specii compatibile genetic

| Ramonica5anisori explică (pentru RAY):

Sa facem ''sex''? Ce-i aia?

| RAY a răspuns (pentru Ramonica5anisori):

Sa facem copii

| Ramonica5anisori explică (pentru RAY):

Aaa

| WhatheWow a răspuns:

A inceput deja schimbarea si curind v-a aparea " homo criza' tus ".

| dragos9234 a răspuns:

Este probabil si asta desi foarte putin.
In trecut au existat 2 specii.(neandertalienii si homo sapiens au existat o vreme in acelasi timp)

| dragos9234 a răspuns (pentru dragos9234):

M-am exprimat ca dracu`, dar sper ca m-ai inteles.

| RAY a răspuns (pentru dragos9234):

Sti ca oamenii de stiinta vor sa adauge cimpanzeul in genul homo?

| dragos9234 a răspuns (pentru RAY):

Nu, dar mi-se o prostie.
Homo=om.

| RAY a răspuns (pentru dragos9234):

Homo nu-i egal om, genul homo nu a cuprins doar specia noastra si mai multe, dar noi suntem ultima care a supravetuit din genul homo, cimpanzeu nu difera mult genetic, nu prea isi place stiinta?

| Ramonica5anisori explică (pentru dragos9234):

Am inteles

| Ramonica5anisori explică (pentru RAY):

Nu stiam

Răspuns utilizator avertizat
| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

Oamenii au RASE, animalele au SPECII.
si nu, nu cred

| Electrik22 a răspuns:

Eu zic ca da. Clima cred se va schimba mereu. Insa unii oameni de stiinta spun ca din cauza tehnologiei nu se vor produce schimbari evidente.

| TryHarder a răspuns:

Normal ca vor exista... spre exemplu deja exista alte speci de oameni, ma rog tot oameni dar clone.

| Ramonica5anisori explică (pentru TryHarder):

Da-mi mai multe informatii despre ce vrei sa spui...