| AbeautifulMind a întrebat:

Funda! Am fost admis in luna iulie la facultate, pot solicita de acum o adeverinta de student chiar daca incep cursurile in octombrie, asta pentru a beneficia de asigurare medicala deoarece trebuie sa fac o radiografie computerizata si am nevoie de ea happy

1 răspuns:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cei care termina liceul au asigurare medicală pana in luna iulie. Dupa aceea mai poti avea asigurare doar daca bagi dosarul de somaj. Poti întreba doctora de familie daca mai esti trecut in calculator ca si asigurat, iar daca nu, este cam imposibil sa iti dea cei de la facultate adeverinta. Poti sa te duci la casa de asigurări cu acel contract încheiat si semnat de la facultate ramas la tine si sa le spui ca nu iti pot da adeverință pana la 1 octombrie.Acestia iti vor spune daca te vor trece asigurat sau nu pana la 1 octombrie.Si eu am cerut adeverință si nu mi-au dat.Meriti"a doua sansa"