| fotbal7 a întrebat:

Cine stie cum sa fac sa imi creasca mai repede parul? Daca stie cineva va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| Patrăţel a răspuns:

In primul rand pentru. ca parul sa creasca mai repede trebuie sa fie sanatos. Atata timp cat el e uscat, degradat nu va creste atat de repede. Trebuie in primul rand sa mananci cat de cat mai sanatos, mai multe fructe/legume/lactate si sa te hidratezi foarte bine( 2 litri de apa/zi). De altfel exista tot felul de masti/tratamente/balsamuri care promit o crestere mai rapida. Axum cateva dintre ele sunt intr-adevar bune, acum depinde de tipul tau de par, eu folosesc o masca pe baza de placenta de la kallos care este foarte buna( si in varianta cu lapte este foarte buna masca) asa arata:http://www.google.ro/......tp?/imgres Si uleiul de ricin amestecat cu ulei de masline face minuni pentru par, nu numai ca va fi matasos si stralucitor dar uleiul de ricin ii va stimula cresterea. ( uleiu de ricin se gaseste la plafar si nu este deloc scump). Poti intreba si la farmacie, sunt suplimente pentru par/unghii( nu stiu sigur, dar am auzit ca dau rezultate), acum,daca poti, ai putea sa faci o vizita pe la dermatolog, te poate ajuta de asemenea cu sfaturi si anumite produse mai ''bio''. Eu totusi zic sa ai rabdare, bafta!:)

| Iubareatzaa2011 a răspuns:

Pai ar trebui sa te speli din 3 in 3 saptamani...sa folosesti ulei de ricin

| fotbal7 explică:

Mai vreau raspunsuri