| LoveMe16 a întrebat:

Hei! Am o problema cu laptopul, de dimineata pe la ora 8 jumatate l am deschis, nu avea nimic, m.am uitat la un film, dupa, la ora 11 am plecat si l am lasat pe noptiera, cand am venit acum acasa am obsevat ca nu mai porneste, tot apas pe buton si nimic cu toate ca are curent si am incercat si alte prize crezand ca e ceva cu cea pe care o foloseam. M-am uitat la el si am observat ca jos, imi arata doua beculete, 1 pentru baterue care e plina si 1 pentru butonul de pornire care tot se inchide, ba se deschide. Eu i-am schimbat windowsul de curand, am si antivirus deci daca are cineva idee ce se intampla si sa mi explice as fi recunoscatoare. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

A intrat in stare de standby sau hibernare (asta indica Led-ul care palpaie).
I aceste cazuri, cand ai uitat sau nu stii tasta de "trezire", tine indelungat apasat butonul de pornire (10-20 secunde) pana ce se stinge "beculetul" care palpaie, adica intregul laptop.
Dupa 1 minut de asteptare ilk poti porni din nou.

| Irinelp a răspuns:

Incerca si scoate bateria si las-o cateva minute apoi pune inapoi si incearca sa vezi dupa daca merge.