| Florentina9210 a întrebat:

Hei! De ce atunci cand apelezi o anumita persoana, inainte sa sune telefonul intervine o mica pauza (5 secunde) si dupa suna.

Normal nu este sa sune imediat dupa ce ai apelat?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Acea pauza intervine uneori din cauza ca persoana respectiva sau tu, ai mai mult semnal decat ea sau ea are mai mult semnal decat tine si incearca sa faca conexiunea stabila intre voi dinainte sa se apeleze. Acest lucru se mai intampla si daca e in Romania chiar daca este in strainatate si te suna sau suni din Romania. Stabileste semnalul de convorbire dintre tine si apelant.

| Florentina9210 explică (pentru RareşTPUro):

Exact! Deci, m-am gandit la toate ''prostiile'' si la asta nu m-am gandit.

| RareşTPUro a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu-i bai. Toate au o explicatie daca te gandesti se leaga. big grin

| Florentina9210 explică (pentru RareşTPUro):

Ai dreptate! :3

| RareşTPUro a răspuns (pentru Florentina9210):

Apropo: iti multumesc pentru fundita oferita! kiss

| Florentina9210 explică (pentru RareşTPUro):

Cu placere. Raspunsul tau m-a ajutat intr-un fel.

17 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Se asteapta reteaua big grin

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Vrei sa spui ca nu este respectiva persoana in tara? happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu big grin
pai nu poate sa sune asa direct... Reteaua GSM este mai complicata...

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Pai te intreb, deoarece tipul e plecat in Germania. Deoarece cand era in tara si l-am sunat a raspuns si telefonul a sunat imediat, fara pauza. E pe Orange!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Ma depaseste laughing Cu toate ca sunt in domeniul telecomunicatiilor, nu am ajuns asa de departe. Dar cand ajung te anunt big grin

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Degeaba ma, mie imi trebuie acum opinia. sad

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Dar conteaza 5 sec? happy

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Nu neaparat.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Poate si din cauza ca suntem in Romania big grin

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Posibil. big grin Cred ca daca era si el in tara nu ar mai fi fost acea ''pauza''.

| George_Sima_2000 a răspuns:

Posibil persoana apelată are numărul portat în altă rețea, sau probleme de semnal

| Florentina9210 explică (pentru George_Sima_2000):

Da, la faza cu semnalul si eu m-am gandit.