| anonim_4396 a întrebat:

Hei.
Moș crăciun exista? Părinții mei nu au salariu mare si nu stiu de unde ar putea sa imi cumpere atâtea de Crăciun, daca Moș Crăciun nu exista. Funda la cine imi explica.

Răspuns Câştigător
| AlexandraMaria01 a răspuns:

Buna
Fii atenta... poate iti ruinez copilaria laughing dar Mos Craciu...nu exista :/... Dar stii e magia aia...a copilariei,care te face sa astepti cu nerabdare Craciunul,sa vezi seara in ghetute sau in pungi frumos colorate niste cadouri,unele mult dorite, iar altele nu...e farmecul ala... iarna cand te culci cu mirosul de scortisoara, vanilie si mirosul mandarinelor...te culci, asteptand sa vezi ce cadouri,, ti-a luat Mosul,, ....Mosul...acea persoana care iti face viata mai buna, care vine din Laponia....nu,nu exista din pacate...sad...dar parintii tai, daca nu au un salariu mare, sa stii ca muncesc, fac eforturi pentru a-ti cumpara un cadou frumos si mult dorit, care sa te fac fericit, sa simti cu adevarat ca e Craciunul....se straduiesc pentru acei bani,pentru a-si face copilul fericit.happy iti cumpara atatea lucruri, fiindca te iubesc si nu vor sa te dezamageasca...happy pur si simplu, vor ca tu sa te bucuri de acele cadouri deoarece, probabil in copilaria lor, nu au avut parte de aceste lucruri., ..eu sper ca ti-am explicat cat sa intelegi si sper ca nu te-am intristat ca Mosul nu exista...happy te pup! :*:*:*

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

laughing Cati ani ai Olys? Nici copii de la gradinita nu mai cred in Mos Craciun! Doar in Mos Gerila!

| Sn4k3 a răspuns:

Serios laughing?

| AliGab a răspuns:

Ce intrebare faina... daca as putea ti-as da funda pentru intrebare happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu există, ți-am distrus copilăria. Sunt doar economii pe care le fac pentru cadouri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca exista.

| PinkPanther001 a răspuns:

Mos Craciun nu exista. Este o inventie de-a parintilor pentru. copii ca sa le faca copilaria mai frumoasa.

| tteo91 a răspuns:

Exista si nu exista. greu de spus. Si e greu de crezut in ceva sau cineva pe care nu ai vazut niciodata, tu persoanl. E ca si cum ai zice, Exista dumnezeu? N-ai de unde sti. Nici pe Dumnezeu nu l-ai vazut niciodata dar nici pe Mos Craciun. Deci sunt doua lucruri identice. Dar eu personal inca cred in mos craciun, si am 23 de ani. Daca nu exista acum un mos craciun, sunt absolut comvins ca a existat candva, in trecut... altfel, de unde atata imaginatie, sa zica oameni ca " este un om acolo care se imbracat in rosu si cu un atelier departe si spiridusi lui care fac jucarii pentru copiii cuminti si etc!" e greu sa crezi ca sunt doar povesti. Eu zic ca a exista candva un Mos din asta, sau poate inca mai exista, nu se stie.. In orice caz, fi cuminte pentru data de 25 decembrie,,,, Poate, poate, cine stie o sa ai o surpriza si o sa-l prinzi anul asta haha.

| AmaliaMarilena a răspuns:

Mulțam tuturor pentru raspunsuri.

| Rose2000 a răspuns:

Nu vreau sa iti ruinez visele dar Mos Craciun nu exista.E doar un personaj format de parinti.Parintii tai probabil fac economii si din acest motiv ai atatea cadouri.

| AlePetruş a răspuns:

Moş Craciun nu exista e o chestie pe care parintii o spun doar pentru a te face sa te bucuri mai mult si sugerez sa le spui parintilor tai ca inca, crezi in Mos Craciun. Funda?