| Ana247 a întrebat:

Hei TPU.
Am nevoie de ajutor. Nu mi se mai incarca telefonul, indiferent de cat de multe incarcatoare as schimba. De fiecare data cand il bag la incarcat, trebuie sa tin incarcatorul intr-o anumita pozitie ca macar sa se aprinda, si cand bag incarcatorul imi arata ca se incarca, dar bateria e constant 0%.
Ce e de facut?

Dau funda

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Daca ai schimbat mai multe incarcatoare si zici ca oricum ai da-o trebuie sa tii mufa incarcatorului intr-o anumita pozitie sa dea semne de viata, inseamna ca portul usb al telefonului tau e avariat si trebuie schimbat, operatie care se face intr-un service autorizat (asta ca sa ai incredere in ce fac baietii de acolo). Daca telefonul e inca in garantie, du-l de unde l-ai luat, daca a iesit din garantie, la un service autorizat te duci cu el si te rezolva.

| Ana247 explică (pentru Arthiom):

Multumesc frumos, asta o sa fac

2 răspunsuri:
| Danielforlafu a răspuns:

Ai bateria *** la telefon...cumpara-ti alta sau mai intai viziteaza un service gsm si vezi care e treaba. happy