| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.mi-am cumparat azi o baterie externa power bank de la silvercrest de la lidl..dar..cutia era desfacuta si nu avea cablu usb sau ceva..iar..vanzatorul a spus ca asa e. fara cablu.dar cand m-am uitat in carticica sa la componente scria ca are si cablu usb,voi nu v-ati cumparat, ati avut si cablul..mersi mult de tot...

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca are cablu.Sa nu spui ca l-ai luat fara cablu.Ti-ai luat țeapa.

| dededeea123 a răspuns (pentru darrio2007):

L-am luat asa pentru ca verisoara mea si-a luat din alt magazin fara cablu

| dannyel86 a răspuns:

Cand cumperi din magazin, ambalajul trebuie sa fie intact, sigilat. Daca e desfacut sau deteriorat, e recomandat sa nu se cumpere produsul respectiv. Pot fi elemente lipsa sau defecte. Chiar daca ai bon, nu poti demonstra ca nu ai avut cablu la el. Ei pot sustine ca pachetul a fost complet. Data viitoare fii mai atenta. Incearca sa faci rost de un cablu din alta sursa. Vezi ce conectori are si cere sfatul cuiva care s-ar pricepe, ca sa faci o alegere buna. Poate e un simplu cablu, pe care il gasesti si la Altex sau la alte magazine multimedia. Se rezolva! happy

| dededeea123 a răspuns (pentru dannyel86):

Da stiu ca se rezolva si am cablul de la incarcator dar eu am dat banii si pentru cablu si vanzatorul a spus ca asa trebuia sa fie..si l-am luat pentru ca aveam neaparat nevoie de baterie si nu am avut timp sa caut in alt loc...si era ultima..nici macar nu era la locul ei ci in celalalt capat al magazinului

| dannyel86 a răspuns (pentru dededeea123):

Iti inteleg frustrarea, dar trebuie sa treci peste. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa fii vigilenta data viitoare. Probabil bateria a fost ultima pe stoc si s-a folosit vanzatorul de un naiv caruia sa i-o vanda. Din nefericire ai fost tu. E o lectie din care trebuie sa inveti, daca pachetul respectiv trebuia sa aiba cablu inclus. Fii fericita ca ai alt cablu disponibil, de care sa te folosesti. Bateria e mai importanta.