| IoanaIonuca a întrebat:

Hello. Zilele trecute m-a sunat un numar, nu am putut raspunde si cand sun inapoi spune "Acest client nu poate fi contactat, te rugam sa incerci mai tarziu". Azi aceeasi poveste. Mentionez ca e numar din Romania (Vodafone, banuiesc). Oare ce poate sa fie? Sau de ce imi zice asa cand sun?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Acel mesaj apare doar când numărul respectiv este în afara ariei de acoperire a rețelei de telefonie mobilă (e aparatul închis, ori într-o zonă fără semnal, ori ieșit din țară fără să aibă roaming-ul activat etc.). Nu are nicio legătură cu numerele de pe care sună Vodafone. De altfel, ei sună de obicei de pe linii fixe (0372...).
Cine știe?!? Caută-l pe Google și pe FB, poate obții rezultate.

| IoanaIonuca explică (pentru mihai69):

Am cautat si apare ca e numar de Vodafone, atat.

| mihai69 a răspuns (pentru IoanaIonuca):

Hmmm... asta e. Dacă are ceva important de zis, te mai sună. Altfel, cel mai probabil o fi fost o eroare.

| Danger30 a răspuns:

Posibil sa fi fost chiar Vodafone, obisnuiesc sa faca asta pentru a primi un feedback de la clienti, normal atunci cand raspunzi o sa fie un operator care se ve prezenta si iti va pune cateva intrebari in legatura cu reteaua si parerea ta despre aceasta si despre ce ai vrea sa imbunatateasca

| IoanaIonuca explică (pentru Danger30):

Nu sunt client Vodafone, n-am nimic de la ei.