| ralucutzica a întrebat:

Hey,am un wireless D-Link Dir-615, l-am setat pas cu pas am facut totul perfect cred...si merge foarte bine nu am probleme, dar...pe telefon nu imi merge..adica: aprind wifi, pun parola, atentie: imi spune ca am fost conectat la reteaua ..cutare.
Si cand vreau sa accesez google, sau magazin play etc, imi zice: eroare de conectare.Va rog ajutatima......am verificat am pus bine parola, oare sa fie ceva din telefonul meu? Apropo am un Samsung Galaxy s3 mini.Am dat si rss la wireless si tot nu merge doar pe telefon nu imi merge ca pe restul merge(pc, laptop).

3 răspunsuri:
| krysty07 a răspuns:

Este generator de net pentru pc si laptop si ruther pentru tf si tab

| ralucutzica explică (pentru krysty07):

Mai detaliat? Nu am inteles ce ai vrut sa spui. Daca te pricepi id meu: Ralu.Ralucutza13@yahoo.com

| krysty07 a răspuns:

Uite, tu trebuie sa te informezi, sunt doua feluri de "wireless-uri" unul se numeste generator de internet, special pentru pc si laptop-uri, iar celalalt este ruther, special pentru tel si tableta, asigura-te ca ai doua aparate, daca nu totul e in zadar. Daca ai internet de la Digi spre exemplu, un ruther costa cu 3 lei in plus pe luna sau, poti plati 142 de lei si nu mai platesti cei 3 lei pe luna in plus, ok?