| alma200033 a întrebat:

Hey! Este adevărat că dacă latră câinele urat moare cineva? Întreb deoarece odată am auzit că a lătrat urât și a murit cineva

10 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu are nici o legatura.

| Simpatic a răspuns:

Nu are nicio legatura, dar exista una care se pare ca ceva ceva legatura ar avea cu lumea de dincolo si nu inteleg de ce! si anume cucuveaua care canta la geamul expres al cuiva. asta nu ca am auzit-o dar am si trait-o, murise un vecin la scurt timp dupa ce acest animal infricosator ii cantase la fereastra.
Poate fi o coincidenta pura nu stiu.
Asta cu cainele nu am mai auzit-o niciodata, dar te asigur ca daca cea cu bufnita, cucuveauna nu e reala asta cu cainele nici atat.
Ce iti pot spune de caini este ca unii dupa ce le moare stapanul sau o persoana care le creste le da de mancare etc, acestia sufera incat fac un fel de depresie cel putin cateva zile, latra pe un anumit tot, nu mananca, sufera in felul lor, este fascinant si totodata arata ca si patrupedele au sensibilitatea lor, de apreciat!

| RAY a răspuns:

Este adevarat faptul ca pisicile, caini pot simti cand cineva moare, iar unele animale au putut simti un cutremur care s-a produs

este dovedit stiintific

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zilnic mor 150.000 oameni. Deci cam 1.7 pe secunda. Deci probabil ca atunci cand latra un caine urat moare si cineva

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un câine credincios simte când îi moare stăpânul. Dar nu orice câine care latră prevestește moarte.

| Frank51 a răspuns:

Imi vine sa rad si sa plang.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca visezi dinti care cad cu sange...moare cineva. Asta am visat de mai multe ori si asa a fost.
Asta cu animalele nu o cred, cum e si aia cu cucuveaua. Fereasca dumnezeu sa ai cucuveaua pe acoperis noaptea si sa cante. Vine numai noaptea pentru ca e pasare de noapte. Visele se implinesc, sa vezi cand visezi dinti care cad si curge sange...cineva da coltul. Lasa cainii sa latre, poate lupii mai au ceva simturi mai ascutite dar cainii nu cred.

| edit28 a răspuns:

Cati prosti atatea obiceiuri

| Sayiumi a răspuns:

Nu a trebui să crezi toate vorbele bănești, la mine în sat plângea fratele meu mai mic și o babă random a zis să îl dăm prin cenușă sau dacă copilul e bolnav să îl dai peste fereastră, abureli