| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey nu stiu ce sa ma mai fac de 2 zile mi-a aparut ceva pe cerul gurii ca un fel du gurare cum se zice si nu pot sa mananc nimic ca ma doare stiti vreun remediu sa treaca mai repede ca mie o foame de mor?

6 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Hmmm. dureroasa problema ta si tot prin durere o poti indeparta.Cum? Umezeste degetul aratator cu saliva apoi introdul in sare fina de bucatarie, apoi freaca energic bolta palatina la locul dureros, repeta inmuierea in sare, asa vei indeparta micozele ce traiesc in jurul ranii tale si curatata de microbi va trece imediat, rezultatul va fi in 15 minute durerea te va lasa si vei putea manca linistita.Nu te speria sarea va amorti imediat si doare putin doar la inceput insa va amorti la 1 minut si va singera foarte putin.Nu este nevoie de exces ajunge sa freci cu sare de 4-5 ori energic odata si gata.Succes.
Daca face treaba si te asigur ca face, recomanda si altora solutia minune.Succes si sarbatori fericite!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doua posibilitati: ori ai afta ori ai ce am avut eu in urma cu patru ani.
Un abces aproape de cerul gurii care a trebuit sa ma duc la dentist sa imi scoata infectia prin gingie.
Ca sa treaca mai repede, afta o poti da cu glicerina boraxata sau cu ceai de salvie.

| Spitz10 a răspuns:

Du-te la farmacie si cere un Tamtun Verde.Nu iti va trece de la alea. Dar daca iei una te va lasa durerea cam maxim 2 ore.Cand te doare iarasi iei inca unu si tot asa.

| voiebuna11 a răspuns:

N-ai ce face si eu am avut de cateva ori trebuie lasata sa se vindece...Incearca sa mananci si tu cv acolobig grin.

| adiinapunct a răspuns:

Phh, stiu cum e, am patit exact la fel.Glicerina e buna, e un fel de sirop dulce. Te cam doare cand te ungi dar e foarte bun. Fa gargara cu ceai de musetel, vindeca bine.