| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey nu stiu cum sa incep dar de cand ma stiu asa am fost mereu nu pot dormi pe intuneric daca nu dorm cu tv-ul deschis si cu veioza nu pot dormi daca le sting simt ca ar fi cineva in camera cu mine dar poate toate astea sunt doar in mintea mea dar nu pot dormi pe intuneric?

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Uite eu de exemplu adorm aproape zilnic de o perioada de timp, cu mobilul/mp3-ul cu castile in urechi,pe radio,bineinteles,nu la maxim! Alta metoda ar fi sa te gandesti mereu la cate ceva cand incerci sa adorm. Daca as fi unul din parintii tai as fi de acord sa te las sa dormi cu lumina/veioza aprinsa sau cu TV-ul, ca sa te poti odihni noaptea, sa nu te temi, ca daca nu ai patit nimic pana acum, nu vei pati nici de acum incolo.Bafta! :*

| Ghost89 a răspuns:

Idem...cu timpul realizezi ca nu e nimeni..eu adorm verificand telefonul..sa am pic de lumina. gandeste-te la ceva placut, o persoana iubita tie, ceva frumos.

| andrei733 a răspuns (pentru Ghost89):

Si mie mai demult mi se intampla la fel. Orice sunet pe care il auzeam credeam ca e la mine in casa.

| Ghost89 a răspuns (pentru andrei733):

Mie acum 2 ani mi s-a intamplat sa am un cosmar de la un film horror ce il vazusem de zeci de ori, ciudat. mi-am rupt lantisorul de aur de la gat, din cauza unui cosmar sad

| florydumi a răspuns:

Roaga-ti parintii sa iti ia un animalut si dormi cu el, iti va tine de urat mai mult ca sigur.