| Alllllexandra a întrebat:

Hey. Termin sectia mate-info anul viitor si nu stiu ce vreau sa fac in viata...am pretentii la o slujba banoasa, imi place sa ajut lumea, in special animalele, dar vreau maxim 5 ani de facultate, masteratul fiind inclus. Propuneri va rog?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Veterinar

| mihaibrad a răspuns:

Inchide ochii.
Imagineaza te peste 11 ani, la 5 ani de la absolvire, facand deja de 5 ani un job.
Incearca scenarii diferite (cauta un nomenclator cu joburi - adica o lista de joburi, daca nu ai idei destule idei)
Scenariul care te va bucura cel mai mult, sa fie alesul happy

Dar cauta cu adevarat - nu e o alegere precum cele uzuale, zilnice happy. Investeste timp si rabdare si iti vei multumi peste ani si ani.

| cristygameru a răspuns:

Buna! Poti deveni un medic veterinar.Asta vreau si eu deja sunt la un liceu cu profil ''medic veterinar''.E o meserie foarte banoasa.
winking

| Alllllexandra explică (pentru cristygameru):

Da dar se fac multi ani facultate

| AbbyRichardsLasFierbinti12345678910 a răspuns:

Doctor veterinar zic eu sau doctor de persoane