| BuildLoveOf a întrebat:

La anul termin liceu Cantemir Voda cu prof mate-info si nu stiu la ce facultate sa ma duc.
Si care dintre voi a facut liceu asta? mie imi place mult, voua?
poate funda...
poate vot...

4 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Poti sa te duci la ce facultate vrei> Inginerie, Cibernetica, Informatica, Matematica, Biologie, Medicina, Drept. Bafta!

| andrey663 a răspuns:

Poti sa te duci la Universitatea tehnica cluj, la cadastru...acolo nu dau multi...sau la babes.

| alexutzadob a răspuns:

De ce nu incerci sa aplici pentru o bursa la o facultate din afara? eu sunt anul 2 la politehnica si nu am nicio restanta d-aia nu vreau sa mai aplic, ca doar nu m-am chinuit un an degeaba, dar am un prieten care a aplicat si a primit bursa in Anglia, de la el am aflat. m-am uitat si eu despre ce e vorba si e destul de ok, adica poti obtine destul de usor una si locuri sunt pana pe 20 septembrie, plus ca nota nu ar trebui sa te sperie ca se accepta de la 6 in sus, adica trebuie doar sa iei bacu laughing. mai multe informatii poti sa aflii de la Study Abroad Advising Center, daca ce ti-am spus eu nu e de ajuns happy spor la invatat, multa bafta la bac si ai grija ce alegi ca viitorul tau este in joc!

| pleclastudii a răspuns:

Incearca sa te informezi din timp despre mai multe universitati, eventual si cele nepartenere cu agentiile!

Uite aici un blog util!

www.pleclastudii.wordpress.com

Succes