| Siracuzia a întrebat:

Am cartela Orange si pe ecranul telefonului imi apare "serviciu limitat".Nu pot suna pe nimeni.De ce?

7 răspunsuri:
| DragosTR a răspuns:

De la ce retea ai luat telefonul? Dacă ai luat telefonul de la Vodafone sau Cosmote il ai codat.Du-te in magazinul retelei de unde ai luat telefonul si cere sa il decodeze.Trebuie sa spui tipul telefonului

| Siracuzia explică (pentru DragosTR):

L-am luat de la Orange.

| erema a răspuns:

Nu ai semnal

| Siracuzia explică (pentru erema):

Si ce pot face? Sunt in centrul orasului, imi apare asta de o ora.

| erema a răspuns:

Sună la 444 sau mergi la un Orange shop şi te rezolvă eihappy

| Siracuzia explică (pentru erema):

Nu ma lasa sa sun decat la apeluri de urgenta...

| erema a răspuns (pentru Siracuzia):

Sună de pe alt telefonhappy