| Panteraa a întrebat:

Am si eu o intrebare prosteasca laughing Ce e cu emisiunea "Mireasa pentru fiul meu"? Adica despre ce e vorba, ce fac acei oameni in ea etc. Nu ma uit si din cand in cand mai nimersc pe antena 1 cand e emisiunea si mereu ma intreb ce e cu ea. Abia acuma nu de mult mi-am dat seama ca e un concurs ceva laughing

Răspuns Câştigător
| elyfel a răspuns:

Iti explic scurt si la obiect happy vin niste participant care nu se cunosc fete si baieti(baietii mai vin cu mamele lor)si tinerii stau timp de 1 an intr-o casa(bine mai ies)si idee toata e ca daca aia isi gasesc o pereche si cea potrivita si incep sa devina un cuplu lumea ii voteaza pentru a castiga suma pusa in joc de emisiune nu stiu exact dar cat sa-si ia un apartament in Bucuresti.Cei care nu-si gasesc pe cineva sunt eliminati(nu au de ce sa mai stea dac timp de 2-3 luni nu au gasit pe cineva)Cam asta e toata idea.Si se cearta ca chiorii(scue cacofonia)si creste audienta pe Antena 1.
Deci final cei care isi gasesc perechea, raman in picioare si sunt votati castiga suma cea mare happy

3 răspunsuri:
| AdrianaBacescu a răspuns:

E un concurs care dureaza in jur de 9 luni pe an aceeasi concurenti sunt cam 20 aprox si din ei tot pleaca dar in cursul concursul mai vin si altii si la sfarsit emisiunii dupa 9 luni se casatoreste cuplu care castiga.

| Alexutza27 a răspuns:

E o emisiune regizata (cred eu pentru ca altfel nu imi explic comportamentul dubios al acelor oameni) in care o mama cauta nevasta pentru fiul ei (asa cum zice si titlul) si sunt mai multe pretendente care trec prin diverse probe... gen "Burlacul" numai ca mult mai stupid... Bate inspre telenovela putin. Nu iti sugerez sa te uiti (nici eu nu ma uit dar s-a uitat o data mama si eram nevoita sa stau in aceeasi camera)

| Beniamin_Ghetes_1995 a răspuns:

Ii un concurs care dureaza in jur de 9 luni pe an aceeasi concurenti sunt cam 20 aprox si din iei tot pleaca dar in cursul emisiunii mai vin altii si la sfarsit de emisiune dupa 9 luni se casatoreste cuplu care castiga.