| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey voi credeti in farmece blesteme a-ti avut experiente paranormale pe subiectul acesta?

19 răspunsuri:
| RoseOfTheFire explică:

Anul trecut am ramas singura acasa, intr-o seara pe la 10 m-am pus la computer, dupa m-am asezat in pat la tv sa ma uit era ceasul 2 noaptea cand ma pregatesc sa sting tv-ul aud cum la fereastra cineva sau ceva ma striga pe nume de 3 ori (Flory) fiind numele meu, parintii nu au fost acasa si nici unchiul meu care era la servici in momentul acela si puteam sa jur ca era vocea lui si l-am intrebat si a zis ca nu a fost el pentru ca atunci era la servici in schimb de noapte, m-am dus am incuiat usa si m-am bagat in pat, la toti care le-am povestit au zis ca e posibil sa fi fost un demon sau un strigoi acum nu stiu voi ce credeti?

| RandyMarsh a răspuns:

Buna!
Sunt cam intre si intre, chiar daca paranormalul ma fascineaza foarte mult, tot nu imi vine sa cred, deoarece nu sunt dovezi concrete.Pana nu vad cu ochii mei nu cred.
Pana acum nu am avut parte de experiente pe care sa nu le pot explica, dar as vrea.

| RoseOfTheFire explică (pentru RandyMarsh):

Eu am avut una care mi s-a intamplat anul trecut...

| fuzzer a răspuns:

Nu exista asa ceva, sau poate exista.

Totul se invarte intre 2 lumi. Crezi, si nu crezi.

Diavolul, se foloseste de orice metoda pentru a induce in eroare omenirea.

| Robi1444 a răspuns:

Da, eu am puterea asta, si nu glumesc happy

| RoseOfTheFire explică (pentru Robi1444):

Daca da demonstreaza. happy

| JeffRider93 a răspuns:

Hey,Rose.Eu unul nu cred in chestii de genul."Vrajitoarele" alea care cica "citesc" in carti ar face, dar, de fapt se prefac si doar le iau banii oamenilor care chiar cred in asa ceva.Ca tipa aia...Mama Omida parca, nu? laughing

| RoseOfTheFire explică (pentru JeffRider93):

In vrajitoare nu cred nici eu ii pacaleste pe prosti cica le face si cand colo nimic.

| JeffRider93 a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Asa este.

| mirciu1234 a răspuns:

Paranormal exista sunt spiritele oamenilor care dupa ce mor raman 40 de zile pe pamant nu cred ca are rost sa negam ca nu exista ca dacanar nu exista trebuie sa gasim o explicatie pentru toate pozele cu fantome facute vreodata.Nu spun ca cred in fantome paranormal etc dar eu spun ce se se vorbeste din batrani.

| Apollonir a răspuns (pentru mirciu1234):

Sall! Ai gresit! In cele 40 de zile spiritele oamenilor nu raman pe pamant in acelea 40 de zile se judeca sufletul unde se duce, dupa fapte. Spiritele oamenilor raman pe pamant atunci cand nu sunt acceptate nicaieri si bantuie pamantul.

| psawyer a răspuns:

Ce ti s-a intamplat anul trecut?

| oNNeRuNN a răspuns:

Spuneo si spunem concluzia

| oNNeRuNN a răspuns:

Rose spune intamplarea aia care ti s-a intamplat cu un fenomen paranormal

| SkyRainb0w a răspuns:

Salut!
E mai greu de spus...
Depinde din ce parte vezi lucrurile... daca te iei dupa sloganul crestinismului"crede si nu cerceta " ai putea crede usor ca exista (deoarece cerebelul lucraza ceea ce tu crezi-e un mic maleficlaughing -).e cam ca la superstitiile legate de stii tu... pisici negre, trecut pe sub scari etc
eu, sincer sa fiu sunt destul de fascinat si uimit despre emisiuni/documentare cu lucruri paranormale dar sunt in mare parte facaturi..deci.sfatul meu: nu crede!big grin
Succes!

| RoseOfTheFire explică (pentru SkyRainb0w):

Da am inteles oricum Fenomene Stranii e misto pacat ca nu mai este la tv.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyRainb0w):

Daca ai fi cercetat ai fi aflat ca de fapt un ateu a zis chestia asta cu 'crede si nu cerceta'. In plus, sfatul tau mi se pare aiurea. Daca mare parte sunt facaturi, asta nu inseamna ca nu sunt si unele adevarate.

| Denisa2105 a răspuns:

Buna! Stai calma si nu crede in tampenii din astea. Nu te ajuta cu nimic. Totul sunt doar fake-uri. Dumnezeu e singurul care poate sa faca''farmece'' ca sa zic asa. Eu nu cred in asa ceva. Fundita?