| Carmencarmi a întrebat:

Heyyy...e normal ca dupa a doua partida de sex sa imi mai curga putin sange? ...va rog am nevoie de ajutor...

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că este al 2-lea act sexual - după deflo*rare happy
DA, este relativ normal să ai sângerări uşoare la primele 1-3 acte sexuale, deoarece, cel mai probabil, himenul NU s-a rupt complet la primul act sexual!

NU ai motive de îngrijorare happy

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Da,este posibil sa sangerezi si in momentul intretinerii celui de al 2-lea contact sexual. Acest lucru se poate intampla deoarece, in momentul dezvirginarii nu s-a rupt complet himenul si acest lucru s-a intamplat doar acum in timpul celui de al doilea contact sexual. De asemenea este posibil ca sangerarea sa provina din rana initiala care nu s-ar fi cicatrizat complet si sa se fi reactivat din cauza faptului ca vaginul tau inca nu este largit suficient si inca exista resturi de himen. Sangerarile vor dispare/nu vor reapare daca rana se va cicatriza definitiv. Multa sanatate!

| Adbbmsh a răspuns:

Inseamna ca prima data nu te-ai desfeciorit total.