| lolec a întrebat:

Imi poate explica cineva in ce consta COSCO EXTREM? am inteles ca daca ai masina in leasing esti obligat sa ai casco extrem daca vrei sa calatoresti in strainatate. FUNDAA:d

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Cred ca vorbesti de casco extern, nu extrem happy este o asigurare pentru asistenta tehnica si in strainatate, in caz de ti se defecteaza masina pe vreo autostrada sau oriunde in strainatate vine cineva si te tracteaza, o repara pe loc sau in vreun service si asigura asistenta si persoanelor din masina. daca reparatia nu se poate efectua rapid si dureaza mult sau nu se mai poate circula cu ea aveti asigurate/decontate bilete de avion de intoarcere sau cazare un anumit numar de nopti necesare pentru zilele de reparatii daca dureaza mai mult. prevederile exacte cu sume, transport intoarcere daca se accepta avion sau numai cu autocar, orice detalii de genul asta le afli sigur de la cei la care e facuta asigurarea, sa stii la ce ai dreptul dinainte si ce poti sa faci sau nu.

| lolec explică (pentru mixxjim):

Da. eram sigur ca e extern

1 răspuns: