| cristyle a întrebat:

Imi poate zice cineva cam cat costa un colet de 1 Kg. (max 2) de la Bucuresti in Pascani, jud. Iasi prin una din firmele de curierat sau posta?

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Dar îți este lene să cauți pe site-ul poștei sau al curierului?

| Azµre a răspuns:

Cargus:

Tarif national
Plic documente (maxim 1 kg) - 12.35 lei/ expediere
Colete (documente/ marfa)
- 14 lei/ primul kg
- 1, 15 lei fiecare kg aditional

Tarif Loco
Plic documente (maxim 1 kg) - 10.5 lei/ expediere
Colete (documente/ marfa)
- 10, 8 lei/ expediere
- 1, 15 lei fiecare kg aditional

Locatie in site:

Poșta Română
Tarife
Tarife servicii
Mărfuri
Interne
Colete poştale cu confirmare de primire

Varianta de Print
Bookmark

Colet postal intern cu Confirmare de primire ( 0 – 15 kg/20kg continut indivizibil) TVA inclus

Pachet serviciu [ tarif de înregistrare 1, 65 lei + tarif pe greutate (nr kg*1, 65 lei) + confirmare 1, 65 lei ]

Pentru prestarea serviciilor suplimentare se încaseaza tarifele aferente acestor servicii:

Asigurarea valorii 1, 1 % din valoarea declarată

Post restant 1, 35 lei

Predare în mâna proprie ( personal) 1, 35 lei

Fragil 50 % în plus din tariful per greutate sau fracţie de greutate

Voluminos 50 % în plus din tariful per greutate sau fracţie de greutate

Factaj (transport la/de la domiciliu) - pâna la 5 kg 2, 8 lei

- peste 5 kg 3, 85 lei

Tarif pentru trimiterile prezentate sâmbata 1, 15 lei

În cazul tarifării fracţiilor de kg acestea se rotunjesc la treapta imediat superioară de kg.