| Nevastuica91 a întrebat:

Imi puteti spune cateva unitati de masura pentru lungime, masa, volum si suprafata?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| alina_8384 a răspuns:

Pai ai facut intr-a 6 a la fizica lungime :milimetru centimetru decimetru metru decametru hectometru kilometru. masa :miligram gram centigram decigram decagram hectogram kilogram quintar tona. volum sunt ca la lungime doar ca se adauga un 3 sus care vine de la cub nu stiu cu m se noteaza metrul cub la tastatura big grin sper ca ti am fost de ajutor astept o funda big grin

| Nevastuica91 explică (pentru alina_8384):

Scuze, dar raspunsul lui WQT e mai complex.