| Geannni a întrebat:

Imi spune si mie va rog frumos cu trebuie sa fac un arbore genealogic?
Trebuie sa-l fac incepand de la strabunici.(FUNDA)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ia o foaie de hartie, scrie-te pe tine la inceput, apoi pe parintii tai, apoi la fiecare parinte pe bunicii tai si apoi la fiecare bunic pe parintii acestuia si ai scris arborele genealogic. Nu-ti ramane decat sa-l rastorni(cu strabunicii deasupra) si sa scrii locul si data nasterii la fiecare. Pentru a fi mai complet poti sa scrii si fratii/surorile parintilor si bunicilor(daca ii stii). Date poti afla intrebandu-ti parintii si bunicii(daca mai traiesc) ori consultand acte referitoare la acestia(certificate de nastere, de deces, de casatorie si acte de identitate). Succes si numai bine!

| KarmaPolice a răspuns:

Poate te ajuta poza asta ca sa intelegi ce trebuie sa scrii
http://www.territorioscuola.com/......ipedia.php

Răspuns utilizator avertizat
| IrOnHiDe a răspuns:

Pai de la strabunici incoace crek...de la strabunici pana la tine