| sara80 a întrebat:

In cat timp ajunge o scrisoare prin Posta Romana in Germania?

Răspuns Câştigător
| lcmbobovl a răspuns:

Depinde de volumul de scrisori/colete pentru Germania.Din cate am lucrat eu cu Posta Romana cred ca dureaza undeva la 2 saptamani, depinde daca este priori-post sau expediata in regim normal.

4 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Depinde cam in 15 zile max

| oana2508 a răspuns:

O saptamana

| XxAndreeaXx a răspuns:

Intr-o saptamana sau 2

| Schönthaler_Petru_1976 a răspuns:

Timpi de circulaţie (calculaţi în zile lucrătoare, cu respectarea orei limită de acceptare la punctul de acces), inclusiv dacă trimiterea este definită cu servicii suplimentare (Recomandat, Valoare Declarată):

Z+3 - Corespondenţă Prioritară

Z+5 - Corespondenţă Neprioritară

https://www.posta-romana.ro/......ional.html