| AvalohAlyn a întrebat:

In cate zile vine un colet prin Posta Romana?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În general, în a 3-a zi coletul va ajunge în localitatea ta, iar în a 4-a zi îl poți ridica. Dar acum, cu sărbătorile și aglomerația (+ lejeritatea cu care lucrează poșta), dacă ți l-a trimis înainte de Crăciun, să zici mersi, dacă ajunge înainte de revelion.

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde de distanta dintre localitati. De cate ori am trimis colet, au durat 2-4 zile lucratoare pana a ajuns

| mihai69 a răspuns:

Asta nici oracolul din Delphi n-ar ști să răspundă; Poșta Română e recunoscută pentru regimul haotic de lucru dar mai ales pentru întârzieri și „pierderi" de trimiteri poștale.