| simina_peter a întrebat:

In timp ce ma vopseam, am scapat putina vopsea pe blugii mei gri si vopseaua e neagra... mai am cum sa scot pata? Multumesc

7 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Ai nevoie de o solutie preparata din: 20 ml amoniac 5%, 100 ml apa oxigenata 3% si 100 ml de apa. Lasa blugii in aceasta solutie timp de 15-20 de minute, dupa care clateste-i bine cu apa calda, apoi spala-i cu sapun si, la sfarsit, clateste-i bine in apa rece.

daniela
| daniela a răspuns:

Apa oxigenata nu ataca tesatura?

| covexrobu a răspuns:

Dai cu benzina diluant acetona sau cu motorina sa vezi cum scoate pata. Benzina iti va diluat cu siguranta vopseau. Toarna pe o carpa benzina si freaca bine cu ea in zona respectiva.

| Princessee a răspuns:

Pai....cam....nu....Cand te vopsesti ai grija sa nu stai cu hainele tale bune...eu nu stiu alta solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu Vanish/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uhm ...cunosc pe cineva care a scos pata de vopsea cu lapte demachiant ...incearca...plus ca nu are ce sa se strice... fata de altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degraba cu zeama de lamaie decat cu altceva.