| waXonwaXoff a întrebat:

In trei zile vine apocalipsa laughing.Imi amintesc cum in 2009 cred ca vedeam sute de intrebari gen :"Vine apocalipsa :O aoleuuuu", sau "Credeti ca vine apocalipsa".Ce vremuri happy...
Totusi de unde a pornit aceasta idee? as vrea sa stiu.

9 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu stie nimeni nimic, numai Dumnezeu, poate va fi poate nu, intrebarea e, esti pregatit sa-ti vezi Dumnezeul?
http://www.divinerevelations.info/....../index.htm

| waXonwaXoff explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Crediciosule/Credincioasa daca o arzi atat de mult cu Dumnezeu si cu Biblia pe la intrebarile mele, ar trebui sa stii ca in Biblie scrie ca nici insusi D-zeu nu stie cand va veni apocalipsa.

colind de Craciun

http://www.youtube.com/watch?v=t8roxM1k02g

| FadetoBlack a răspuns:

Şi acum sute de întrebări, gen ''Vine Sfârşitu lumii ''?
''Credeţi că vine?''
Mi se par de-a dreptul penibile.

| PiTbuLuL a răspuns:

A pornit din biblie pentru ca scrie ca intr-un moment va veni sfarsitu lumii, dar oameni is prosti spun prostii de unde naiba sa stie ei daca vine sfarsitu lumii.Stim noi oameni ce se poate intampla in 10-15 min numa Dumnezeu stie astea sunt prostii.Pt ca televiziunile fac bani din astea.happy
Sper ca te-am ajutat
Sall!
Bafta!

| dgeko a răspuns:

Totul a pornit de la unii care se cred mari cercetatori si experti care nu fac altceva decat sa imprastie niste zvonuri (care nu sunt crezute nici de ei) pentru a-si castiga "painea" pe urma acestora.

| ErrChan a răspuns:

De la mayasi

| Trivium a răspuns:

Prima data din Biblie dar dupa au aparut tot felul de oameni cu capul in nori spunand ca au tot felul de viziuni despre sfarsitul lumii

| Crinamihaela a răspuns:

De la televizor

| boroeanu a răspuns:

Pentru ca asa spun astia de la televizor.Nu stiu ce sa mai dea ca sa ne sperie..eu asta cred