| DanielDanny a întrebat:

In ultima perioada cine s-a mutat la alt furnizor electric, care e diferenta?

Am inteles ca pe ARNE se poate face o comparatie, dar nu stiu cum si unde pe ANRE!

Si de exemplu la enel se poate shimba furnizorul online, daca fac asta mai trebuie sa ii anunt pe ceilanti? Sau cum merge treaba?

Eu n-am mai reinoit contractul de cand s-a liberalizat piata de energie electrica!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu m-am mutat a 3-a oara. M-am utat in anii trecuti de la Electrica Furnizare la DIGI. La inceput (in primul an) mi-au dat un pret ok. Apoi l-au marit ca hotii. Acum am facut cerere la ENEL care (pentru 120 Kwh)mi-au oferit 71 de lei. Cand au vazut cei de la DIGI ca m-am mutat mi-au oferit si ei 77 lei. O sa vad dupa un an. Pentru schimbarea furnizorului intri pe pagina lor, descarci actele, le completezi si le trimiti prin e-mail.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine mergi tu la sediul Enel din zona ta, intreaba i si ei i ti vor prezenta ofertele lor si tu decizi daca ramîi la ei sau te muti la alt furnizor, si la digi poti opta pentru abonament la energia electrica doar ca si ei o i au tot de la enel care este furnizor.