| waXonwaXoff a întrebat:

Inainte de a reformata calculatorul,unde intru ca sa imi salvez fisierele. Vreau sa instalez windows 7, acum am tot 7 si nu vreau sa pierd tot ce am pe windowsl vechi.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca ai windows-ul din 2 partitii (C si D) atunci salveaza toate programele neinstalate, filmele, muzica etc in D si vei instala windows-ul in C iar daca ai numai 1 partitie salveaza toate pe un stick sau dvd sau orice numai sa nu lasi pe pc ca ti le va sterge cand formatezi! Bafta!

| EmanuelEmiManu a răspuns:

Daca fisierele tale sunt pe C ( partitia windows-ului ) ia-le si punele in alta partitie. Insa daca te referi sa ramana programele instalate nu se poate asta. Si inca ceva ti-as recomanda windows 8.

| MihaiStefan13 a răspuns:

Pentru ca sa nu pierzi tot ce ai in partitia C si pe desktop, iti recomand sa le salvezi pe partitia D sau E depinde ce ai sau pe un stick, dvd.Atentie orice program instalat de pe partitia C, nu iti va mai functiona daca il copiezi in D.Si eu chiar nu iti recomand windows 8 deoarece este instabil si este optimizat prost.La ora actuala windows 7 este cel mai bun.