| npy a întrebat:

Ingrijire tatuaj. Cand ti se face pojvita aceea, tatuajul mai trebuie spalat cu apa calduta sau trebuie aplicat doar unguent? Multumesc pentru raspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Storm1X a răspuns:

Cel care ti-a facut tatuajul ar fi trebuit sa-ti faca si instructajul. Eu mi-am facut un tatuaj anul trecut si nu l-am ingrijit corect primele zile cu crema Bphanten si acum este putin sters, baie nu se face decat dupa cateva zile in acea zona

| npy explică (pentru Storm1X):

Mi-a zis dar fiecare tatuator spune diferit... nu stiu ce sa mai cred. l-am ingrijit asa cum mi-a spus el, nu i-am dat cu unguent mult dar nici nu l-am lasat uscat.